Gust kreuje się od najmłodszych lat. To jakiej muzyki słuchamy, jak się wypowiadamy, jak wygląda nasze otoczenie, ubranie – dzieci chłoną wszystko, jak gąbka. Przy wyborze prezentów mikołajkowych warto zwrócić na to uwagę.

Niektórzy rodzice w kwestiach materialnych są bardzo liberalni. Pozwalając na samodzielny dobór codziennej garderoby czy zabawek uczą swoje dzieci nie tylko samodzielności, ale też logicznego myślenia. Mało kto potrafi jednak uzbroić się w cierpliwość, kiedy widzi kilkulatka bardziej przebranego niż ubranego. Do tego z dudniącą irytującym dźwiękiem, multi-kolorową zabawką. Dlatego zakupy warto robić samemu i stworzyć na tyle bezpieczną paletę możliwości, by obie strony były zadowolone. W praktyce nie zawsze tak to wygląda, zwłaszcza kiedy przedszkolak chce mieć dokładnie taką samą zabawkę jak kolega, a różowy jest bardziej atrakcyjny niż biały. Wtedy nawet najwięksi esteci muszą odpuścić wszelkie negocjacje, bo gra na pewno nie jest warta świeczki. Wystarczy poczekać na odpowiednią okazję i poza całą listą prezentów skierowaną do Mikołaja, wybrać coś ekstra. Niekoniecznie tylko dla siebie.

Projektanci wiedzą jak ucieszyć oko tych młodszych i starszych. Znajdujemy odwołania do tradycyjnych form, choć to często nowoczesne wersje tego, co ponadczasowe. Jak minimalistyczna wersja konia na biegunach Rocky z kolekcji Magis Me Too, wykonanego z rotacyjnie kształtowanego polietylenu czy domek dla lalek, utrzymany w nowoczesnym, surowym stylu od marki Boomini. Jednak nic nie pobije kołyski i samochodu dla dzieci projektu Niki Zupanc. Eleganckie, dowcipne i na wysoki połysk. Taki design lubimy!

zabawki

 

1. samochód Konstantin B, proj. Nika Zupanc, Atak Design, ok. 5022 zł; 2. lampa Miffy, Mr Maria, Scandikids.pl, 665 zł; 3. pingwin Zuny, od 29 euro; 4. kołyska Boris, proj. Nika Zupanc, Atak Design, ok. 4916 zł; 5. maszyna do waty cukrowej, Empik, od 169 zł; 6. krzesła-stoliki Le Chen Savant, Cube, od 839 zł; 7. krzesłko bujane Dodo, Magis Mee Too, Rossi.pl, 723 zł; 8. poduszka Oyoy, Scandikids.pl, 165 zł; 9. dom dla lalek Mini Woody, Boomini, 1890 zł; 10. koń na biegunach Magis Rocky, Ipnotic Store, 2841 zł; 11. słonik Sebra, 165 zł; 12. zestaw do tenisa stołowego Umbra 179 zł, Czerwonamaszyna.pl

Fot. opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska dla enter the ROOM na bazie materiałów prasowych

Wybór Enter The Room

Instagram enter The Room

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items