Jak w dzisiejszym dynamicznym świecie żyć powoli? Czy w ogóle jest to możliwe? Tak! Trzeba się tylko postarać. Dobrym pomysłem jest chociażby krótki urlop w miejscu, gdzie możemy wyłączyć swój umysł i po prostu odpocząć. Takim miejscem jest z pewnością Polna Zdrój we Wleniu.

Polna Zdrój to ponad 200-letnie odrestaurowane siedlisko w XIII wiecznym miasteczku na Dolnym Śląsku. Do dyspozycji gości są 4 wygodne i klimatyczne pokoje, salon z kominkiem oraz kuchnia z jadalnią. A wszystko to zaadaptowane w… starej stodole. Niech was to nie zmyli – nie jest to typowa wiejska stodoła wypchana po brzegi sianem, tylko kameralne, pięknie urządzone pomieszczenie. 

Wnętrza są nowoczesne, z poszanowaniem lokalnej tradycji, ale bez nadmiernego epatowania folklorem, co bardzo nam się podoba. Bo wszyscy dobrze wiemy, że w tej kwestii łatwo jest przesadzić w złą stronę. Widok z plaży i tarasu na pasmo Karkonoszy zapiera dech w piersiach. Liczne trasy rowerowe, kajakowe i spacerowe nie pozwolą nam się nudzić. Do tego uzdrowiskowy mikroklimat i regionalne, domowe jedzenie sprawiają, że nie chce się stąd wyjeżdżać. 

Radzimy wam wynajęcie pokoi z wyżywieniem. Właściciele serwują przygotowane z fantazją posiłki oparte na lokalnych składnikach. Kuchnia podlega naturalnej sezonowości.  Jesienią gwarantowana jest obecność grzybów na talerzu, a wiosną znajdziemy na nim nowalijki. Szacunek dla natury przejawia się nie tylko w kuchni, ale w całej idei ośrodka.

To niezwykłe miejsce, stworzone przez  Magdę i Mateusza Trojanowskich, pozwala odetchnąć ciszą i spokojem. A przecież każdemu z nas jest to od czasu do czasu potrzebne. 

PS. Pamiętajcie o tym, aby rezerwować terminy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, bo Polna Zdrój jest dość obleganym miejscem. 

Powodzenia i miłego pobytu!

Uwaga! Mamy dla was dwuosobowy voucher na weekendowy pobyt w Polnej Zdrój. Wystarczy, że napiszecie w komentarzu jak spędzilibyście czas będąc na miejscu. Na odpowiedzi czekamy do 29 maja, a najciekawszą nagrodzimy.

Iga Kucharska

Fot. dzięki uprzejmości Polna Zdrój

Wybór Enter The Room

Instagram enter The Room

object(stdClass)#7329 (3) { ["error_type"]=> string(23) "OAuthRateLimitException" ["code"]=> int(429) ["error_message"]=> string(179) "You have exceeded the maximum number of requests per hour. You have performed a total of 1646 requests in the last hour. Our general maximum limit is set at 500 requests per hour." }

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items