Rośliny doniczkowe i cięte kwiaty to element, który sprawia, że wnętrza nabierają życia i atmosfery. Co jeśli zamiast storczyka zapragniemy poziomki czy koniczyny? Teraz do grona żywych dekoracji dołączają leśne terraria.

Nie lubi stać bezpośrednio na słońcu, zamknięty nie wymaga częstego podlewania. Mikro-las wytwarza całkowicie samowystarczalny ekosystem, w którym docierające z zewnątrz światło dostarcza roślinom energii niezbędnej do rozwoju i produkcji substancji odżywczych. W środku naczynia życie toczy się swoim rytmem. Za pomocą fotosyntezy rośliny wytwarzają substancje odżywcze, wykorzystują też oddychanie komórkowe m.in. do rozkładu obumarłych szczątków. Podobnie jest z wodą, która ma tu obieg zamknięty. Wilgoć wchłaniana jest z podłoża przez korzenie, uwalniana przez parowanie, a po skropleniu wraca do gleby. W przypadku otwartych pojemników zaleca się podlewanie (spryskiwaczem) średnio dwa razy w tygodniu, jednak najlepiej jest obserwować ziemię i nawilżać wtedy, kiedy jest przesuszona. Trzeba pamiętać, żeby zapewnić roślinom spokój – nie przestawiać ich z kąta w kąt, nie trzymać w pobliżu kaloryferów i zapewnić umiarkowane nasłonecznienie.

Miniaturowe życie to też oryginalna dekoracja, wpisująca sięw minimalistyczny lub całkowicie eklektyczny styl wnętrz. Każda kompozycja jest zupełnie unikatowa. Zamknięta w dekoracyjnym szklanym naczyniu odnajdzie się zarówno w domu jak i biurze. Kojący wpływ natury, o którym mieszkańcy miasta mogą tylko zamarzyć, to teraz luksus, na który może sobie pozwolić praktycznie każdy. Ceny małych lasów wahają się w granicach 200-700 zł, co najczęściej uwarunkowane jest ich wielkością. Można je kupić m.in. w Forest Forever (dostępne w warszawskim butiku SHE/S A RIOT).

2a

 

2b

 

2c

Fot. mat. promo.

 

 

Wybór Enter The Room

Instagram enter The Room

object(stdClass)#7418 (3) { ["error_type"]=> string(23) "OAuthRateLimitException" ["code"]=> int(429) ["error_message"]=> string(178) "You have exceeded the maximum number of requests per hour. You have performed a total of 999 requests in the last hour. Our general maximum limit is set at 500 requests per hour." }

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items