Lato to czas długich, jasnych dni, kiedy wreszcie można wygospodarować czas na nadrobienie książkowych zaległości lub na zapoznanie się z nowościami. Z pomocą przychodzi BIG BOOK FESTIWAL, czyli trzy dni poświęcone literaturze. Jest to jedno z nielicznych wydarzeń promujące czytelnictwo również poprzez angażowanie publiczności w aktywności kulturalne.

Podczas piątej edycji BIG BOOKFESTIVAL warto przyjrzeć się specjalnej serii spotkań z autorami premier literackich UWAGA: PREMIERA!, które będą miały miejsce w czerwcu. To wspaniała okazja do spotkania się z twórcami i posłuchania, jak interpretują wybrane fragmenty swoich premierowych książek. Zgodnie z zapewnieniami organizatorów, „na BIG BOOKFESTIVAL czytamy wszystko”, dlatego wśród premier znajdziemy różne gatunki literackie. Starannie wyselekcjonowane tytuły poruszają tematy łączące historię i wyobrażenia przyszłości. Znajdziemy tu świetną beletrystykę, jak i literaturę faktu. Nie zabraknie rozrywki oraz umysłowych wyzwań.

W tym roku wśród zaproszonych gości jest jeden z najpopularniejszych francuskich prozaików Grégoire Delacourt. Jego najnowsza powieść „Na pierwszy rzut oka” zaczyna się jak film: do drzwi młodego mechanika samochodowego puka Scarlett Johansson.

W podróż w czasie zabierze czytelników Mariusz Sieniewicz. Akcja jego premierowego „Planktonu” dzieje się w 2092 roku, kiedy świat jest już po dwóch wielkich wojnach religijnych.

Z kolei futurystycznymi wizjami zajmą się Daniel Odija i Wojciech Stefaniec w pierwszym tworzonym wspólnie komiksie „Stolp”, który rozpoczyna trylogię o opustoszałej metropolii zamieszkanej przez uzależnionych od stymulatorów i dwupłciowych, bezpłodnych ludzi.

O współczesności z wątkami śledczymi pisze Agnieszka Nietresta-Zatoń. W „Oazie spokoju”, swojej przewrotnie zatytułowanej powieści opowiada o dziennikarce Mirandzie, która zostaje wyrzucona z pracy i ląduje na peryferiach wielkiego miasta.

Nie zabraknie również pozycji poświęconych fascynującym postaciom i ich historycznym dokonaniom. Gościem festiwalu będzie Waldemar Piasecki –dziennikarz i ostatni sekretarz Jana Karskiego. Na premierę biografii emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego przyleci z Nowego Jorku. „Jan Karski. Jedno życie” to trylogia, pierwszy kompletny życiorys legendarnego kuriera.

1 big book festival 2017

Kolejną pozycją poświęconą dokonaniom niezwykłych osób będzie „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci”. Historię Wandy Rutkiewicz pierwszej Europejki na Mont Everest i wątek jej tajemniczej śmierci w Himalajach opisała Anna Kamińska. Dziennikarka i autorka biografii.

Piąta edycja BIG BOOKFESTIVAL odbędzie się 23-25 czerwca przy ulicy Emilii Plater 31 w Warszawie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „powrót do początku". Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej festiwalu: www.bigbookfestival.pl.

 

Instagram enter The Room

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items