Od samego początku istnienia ideą miejskiego festiwalu World Wide Warsaw jest pokazywanie nowych, nietuzinkowych artystów. Tych, którzy dopiero zaczynają wielką karierę i odwiedzają Polskę po raz pierwszy. Podczas każdej edycji mocno dawał o sobie znać girl power w osobie czy to Syd z The Internet, czy zmysłowej Sevdalizy. Również w tym roku w czasie festiwalu bardzo ważną rolę odgrywają zdolne dziewczyny. Sprawdźcie żeńską reprezentację WWW!

Kelela, wtorek 20 lutego, godz. 19:00, Teatr WARSawy

Niekwestionowana królowa nowoczesnego r’n’b, mocno inspirowanego retrofuturyzmem. Od początku kariery stawiała na nieoczywiste bity, których autorami byli ludzie z ekipy Night Slugs: m.in. Bok Bok, Kingdom czy Jam City. Kelela uwodzi swoim zmysłowym wokalem i przesiąkniętymi erotyzmem tekstami, a doświadczeni producenci wynoszą jej kompozycje na najwyższy możliwy poziom. Na najnowszym, uważanym za oficjalny debiut albumie „Take Me Apart” znajdują się nieprzyzwoicie przebojowe numery. Koniecznie do sprawdzenia na żywo!

 

Smerz, środa 7 marca, godz. 20:00, Pogłos

Enigmatyczny duet prosto z pokrytej lasami Norwegii. Smerz zadebiutowały stosunkowo niedawno, bo ich pierwszy singiel pojawił się w 2016 roku. Tak naprawdę ubiegły rok był dla nich przełomowy: kontrakt z renomowaną wytwórnią 4AD (mają u siebie m.in. Radiohead, The xx czy Adele) oraz zapowiedź debiutanckiego krążka, na który czekamy z utęsknieniem. Dziewczyny mają bardzo charakterystyczny styl: surowe i oszczędne elektroniczne fundamenty oraz lekkie, oniryczne wokale. Totalnie hipnotyzujące.

 

Junglepussy, poniedziałek 26 lutego, godz. 20:00, barStudio

Utalentowana raperka, która stoi przed drzwiami do sporej kariery. Dla Amerykanki będzie to pierwsza europejska trasa, w ramach której odwiedzi również Warszawę. Junglepussy wśród swoich największych inspiracji wymienia takie artystki jak Missy Elliott czy Erykah Badu. Jej debiutancki album ukazał się na platformie magazynu Vice, co pozwoliło jej na szybki rozwój. Spodziewajcie się solidnej dawki energetycznego hip-hopowego brzmienia!

 

Rosalie., czwartek 15 marca, godz. 19:00, Jasna 1

Polski akcent w naszym dziewczyńskim zestawieniu. Rosalie. niespełna tydzień temu pokazała światu debiutancki album „Flashback”. Płyta jest zbiorem niezwykle przebojowych i jednocześnie chwytających za serce piosenek z pogranicza r’n’b, soulu i popu (o czym przeczytacie na blogu Going). Od produkcyjnej strony to prawdziwy majstersztyk: znajdziemy tam utwory autorstwa takich muzyków jak Hatti Vatti, Bitamina, Bartek Kruczyński czy Chloe Martini. Mało kto potrafi tak pięknie śpiewać jak Rosalie, o czym warto przekonać się na własnej skórze.

 

Fot. materiały prasowe 

Najczęściej Czytane

Instagram enter The Room

object(stdClass)#942 (3) { ["error_type"]=> string(23) "OAuthRateLimitException" ["code"]=> int(429) ["error_message"]=> string(178) "You have exceeded the maximum number of requests per hour. You have performed a total of 731 requests in the last hour. Our general maximum limit is set at 500 requests per hour." }

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items