Co łączy uwodzenie, pajęczyny, koty i Veronicę Lake? Odpowiedzi szukać trzeba w nowej kolekcji Agent Provocateur stworzonej we współpracy z ekscentryczną Charlotte Olympią Dellal. Kolekcji będącej hołdem dla gwiazd starego Hollywood.

Kobieta-kot. Kusząca jak Marilyn Monroe, emanująca seksualną energią jak Kim Novak, enigmatyczna jak Veronica Lake. Prowokująca, ale i niepozbawiona poczucia humoru. Taka jest dziewczyna z najnowszej kampanii Agent Provocateur, jak i sama kolekcja stworzona wraz z marką Charlotte Olympia. Klasyczna, zmysłowa, ale również pełna niesztampowych, zabawnych detali. Nie mogło zabraknąć choćby charakterystycznego dla Olympii motywu pajęczyny przeniesionego na bieliznę za pomocą haftu.

Co znajdziemy wśród propozycji luksusowej marki Agent Provocateur? Na kolekcję składają się trzy zestawy bielizny, trzy uzupełniające je modele butów oraz zaskakujące dodatki takie jak kocia maska. Retro biustonosz i wysokie figi ozdobiono misternie tkaną pajęczyną. Na wpół transparentny haft wykonany lureksową, lśniącą nicią na skórze przypomina tatuaż. Charakteru kompletowi dodają biżuteryjne detale w kształcie pająków. Całości dopełnią innowacyjne buty More is More – szpilki połączone z samonośną pończochą. Jest i lamparci kombinezon zakończony subtelną falbaną i pantofle Wild Cat w cętki. Trzecia dostępna para butów przyciąga uwagę krwistoczerwonymi ustami ułożonymi z połyskujących kryształów. Natomiast na jedwabnych figach dostępnych w trzech kolorach w strategicznym miejscu pojawiła się… twarz kota.

1

Uwielbiam żartobliwy i uwodzicielski czar Agent Provocateur, który idealnie łączy nasze wspólne wizje i wrażliwość kobiecej marki. W wypadku butów niezwykle istotne było dla nas, aby te projekty mogły być noszone zarówno w sypialni, jak i poza nią – komentuje Olympia.

Starałyśmy się stworzyć kolekcję, która połączy w sobie to, co najlepsze w obydwu markach, charakterystyczne wzory Agent Provocateur oraz rozpoznawalne nadruki i detale Charlotte, co zaowocowało seksowną i jednocześnie frywolną kolekcją. Moim ulubionym elementem tej współpracy są buty More is More, gdyż dodadzą drapieżności każdej kobiecie, zwłaszcza w połączeniu z kompletem bielizny Charlotte Web Soirée – dodaje Sarah Shotton, dyrektor kreatywna Agent Provocateur.

Shotton i Olympia dobrze się rozumieją i to widać. W efekcie ich współpracy powstała kolekcja równie kusząca, co zabawna. Błyskotliwie nawiązująca do pin-up girls i kina noir, a jednocześnie nie zachłystująca się retro stylistyką, wciąż nowoczesna. Hołd dla gwiazd występujących w czarno-białych produkcjach? Jak najbardziej, ale o automatycznym powielaniu starych bieliźnianych wzorców nie ma tu mowy. Shotton i Olympia dają dobry przykład, pokazując, że stylem retro można się bawić, nie idąc na łatwiznę.

2

3

4

5

Fot. materiały prasowe

Wybór Enter The Room

Instagram enter The Room

object(stdClass)#918 (3) { ["error_type"]=> string(23) "OAuthRateLimitException" ["code"]=> int(429) ["error_message"]=> string(179) "You have exceeded the maximum number of requests per hour. You have performed a total of 1259 requests in the last hour. Our general maximum limit is set at 500 requests per hour." }

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items