Moda i sztuka od zawsze wzajemnie się inspirowały i przenikały, a najnowsza kolaboracja szwedzkiej marki odzieżowej tylko to potwierdza. COS kontynuuje współpracę ze znaną na całym świecie Galerią Serpentine, projektując limitowaną kolekcję t-shirtów dedykowaną zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Marka już po raz czwarty angażuje się w projekt kulturalny „Park Nights”.

Czym byłby COS bez sztuki? Ulubiona marka fashionistów, przedstawicieli branży kreatywnej i wszystkich tych, którzy mają słabość do minimalizmu oparła swoją filozofię na twierdzeniu, że moda i sztuka to dziedziny wzajemnie się uzupełniające. Marka jako inspiracje do swoich kolekcji wykorzystuje fotografie, instalacje, obrazy i rzeźby. Ubrania krojem i kolorem często przypominają surowe, modernistyczne wnętrza i bryły budynków. Fascynacja sztuką zaowocowała współpracą z wieloma artystami. Z kolaboracji z wnętrzarską marką Hay powstały liczne dodatki i meble do domu. W Mediolanie ukazała się specjalna instalacja stworzona przez COS we współpracy ze Snarkitecture, a paryską wystawę „Inside” uzupełniła instalacja inspirowana ubraniami marki. Brand stworzył także wspólnie z duńskimi artystami Sanderem Plugiem i Lernertem Engelbertsem nietypową kampanię w postaci filmiku bazującego na dźwiękach ubrań. A to tylko nieliczne przykłady, bo zawsze tam, gdzie COS, tam i sztuka. Każda kampania, kolekcja czy wideo marki niepozbawione są odwołań do prac artystów, a często właśnie z ich pomocą są tworzone. Teraz przyszła kolej na kolejny projekt wraz z Galerią Serpentine.

 3 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

„Park Nights” to coroczne wydarzenia związane z muzyką, tańcem, filmem i literaturą organizowane przez brytyjską galerię. Odbywają się one od czerwca do września w Pawilonie Serpentine – budynku zaprojektowanym przez duńską firmę architektoniczną Bjarke Ingels Group. Temat, na którym skupia się w tym roku „Park Nights” to próba zrozumienia siły performance’u poprzez architekturę, poezję, literaturę, teatr, sztukę i taniec. Występy można obejrzeć na żywo w wybrane piątkowe wieczory przez całe lato.

Efektem współpracy marki COS z galerią przy organizacji „Park Nights” jest seria letnich t-shirtów w charakterystycznym dla marki minimalistycznym stylu. Koszulki uszyte zostały ze 100% bawełny, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie dla Fundacji Serpentine Trust. Można je nabć w wybranych sklepach COS w Londynie, w Galerii Serpentine oraz w sklepie internetowym cosstores.com. Jeśli tego lata planujecie odwiedzić stolicę Wielkiej Brytanii, koniecznie zajrzyjcie do Galerii Serpentine. To właśnie tam odbędzie się część najciekawszych wydarzeń kulturalnych sezonu.

4 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

1 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

5 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

2 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

Fot. materiały prasowe

Wybór Enter The Room

Instagram enter The Room

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items