Lekkie, basenowe klapki z lat 90. wspominaliśmy jeszcze niedawno z rozrzewnieniem na fali powrotu mody z tamtego okresu. Niektórzy może nawet szczęśliwie odnajdywali jakieś modele vintage, budząc zazdrość wśród znajomych. Tymczasem Kuboty powracają w nieco podrasowanej odsłonie.

Zaczęło się od tego, że grupa przyjaciół wpadła na szalony pomysł, aby Kuboty reaktywować. Okazało się, że to wcale nie tak szalona idea i udało im się uzyskać zgodę na wykorzystanie logo. Ruszyła produkcja. Co warte podkreślenia, "nowe" Kuboty powstają od A do Z w Polsce, każdy element tworzony jest ręcznie przez polskich wykonawców. Co równie ważne, w Kubotach z XXI wieku zastosowano elementy skórzane tam, aby zapewnić jak najlepszy komfort naszym stopom.

Na początku w kubotastore.pl można było znaleźć przede wszystkim modele nawiązujące do prototypu z lat 90. Ale kolekcja się poszerza i w połowie lipca pojawiła się na przykład linia retro, a w niej m.in. buty inspirowane twórczością Mondriana. Do swoich klapek można też dobrać pasujące skarpety.

Jak przeczytamy na stronie marki, 1% ze sprzedaży klapek przekazywany jest Fundacji DKMS, a więc wspomagamy przy okazji osoby chore na białaczkę i inne nowotwory krwi. 

kubotyglam680 

Fot. materiały prasowe  

Instagram enter The Room

object(stdClass)#7409 (3) { ["error_type"]=> string(23) "OAuthRateLimitException" ["code"]=> int(429) ["error_message"]=> string(178) "You have exceeded the maximum number of requests per hour. You have performed a total of 887 requests in the last hour. Our general maximum limit is set at 500 requests per hour." }

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items